Menu Zavřeno

„Tahle kapela hraje post-všechno.“
~ Daniel Sywala
Rock’n’Roll Journalist

Šamanovo zboží je čtyřčlenným hudebním uskupením bilancujícím na hraně jímavé rockové lyriky a bezostyšného sonického experimentu. Kapela vychází z klasického progrocku 70. let, který modernizuje digitálním thereminem, drumpady a rozličnými kytarovými efekty. Na koncertech se pak nerozpakuje do vlastních skladeb dále improvizovat a tím je spontánně dotvářet. Jejím posledním albem je apokalyptický počin Čtvrtá polnice, nyní však vystupuje především s písněmi, které vyjdou na připravovaném albu Zeměkout.

„Tahle kapela hraje post-všechno.“ ~ Daniel Sywala, Rock’n’Roll Journalist

Čtyřčlenné hudební těleso vysílající na vlnách psychedelie a experimentálního rocku, které bez bázně čerpá z klasického progrocku 70. let. To je stručný a přesný popis české kapely Šamanovo Zboží, jenž je zároveň ihned mylný, neboť každá žánrová identifikace vytváří další hranici, kterou kapela v dalším momentu zboří bezprecedentní sonickou vlnou nebo roztaví v lázni něžných tónů. Základní ingrediencí muziky Šamanů je surový kytarový rock. Komplexní kompozicí v kombinaci s thereminem, mellotronem, elektronickými drumpady a širokou paletou dalších zvukových barev pak ohýbají tento základ do překvapivých novotvarů, které jsou mnohdy spontánně formovány až na pódiu. Šamani se totiž nebojí improvizovat a dotvářet svou hudbu během vystoupení. Škatulkování této kapely proto není snadné a nemá nikdy konečný význam, jelikož jde o hudbu živelnou a spontánní, povahou i původem nejabstraktněji snovou.

V současné době kmen kapely čítá Jakuba Nováka (zpěv, kytara, theremin), Martina Dytka (zpěv, kytara, klávesy), Kamila Tomka (baskytara, back-vokály) a Dominika Bárta (bicí, drumpady).

V současné době kmen kapely čítá Jakuba Nováka (zpěv, kytara, theremin), Martina Dytka (zpěv, kytara, klávesy), Kamila Tomka (baskytara, back-vokály) a Dominika Bárta (bicí, drumpady). Spolu vydali album Čtvrtá polnice, jež volně parafrázuje apokalyptické proroctví Zjevení sv. Jana. Kromě pravidelného koncertování po ČR kapela koncertovala na Slovensku, v Polsku či Maďarsku. V dohlednu je i nové zboží na trhu hudebních alb!